We wtorek 30 maja w Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Suchem miał miejsce XXV Konkurs Recytatorsko-Gawędziarski im. Anieli Gut-Stapińskiej. Nie zabrakło w nim reprezentantów naszej szkoły. W grupie uczniów klas 0 – III wystąpiło troje recytatorów z klasy II b, spośród których Ela Gał zajęła I miejsce, a Wiktoria Karpiel - miejsce III.
Drugą grupę wiekową reprezentował Staś Gał z klasy V. Gawęda „Bity ociyc” w jego wykonaniu znalazła się na II miejscu.
W grupie recytatorów klas VII – VIII wystąpiła Angelika Strama i zajęła I miejsce.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Barbara Adamska- Kliszcz. Pragniemy serdecznie podziękować uczniom za chęć uczestniczenia w konkursach regionalnych i pogratulować sukcesów. Rodzicom dziękujemy za kultywowanie podhalańskiej gwary i pomoc w przygotowaniu oraz uczestniczeniu razem z dziećmi w tych kulturalnych wydarzeniach.