Wzruszeniom nie było końca podczas obchodów Święta Patrona w Szkole Filialnej w Stasikówce, a dostarczyli ich niezwykle utalentowani uczniowie oraz absolwenci tejże placówki.
Uroczystość ku czci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki rozpoczęła się mszą świętą, podczas której proboszcz parafii w Stasikówce - ks. Stanisław Holla wygłosił przejmujące kazanie, dotyczące świadectwa wiary Patrona. Następnie zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz dzieci i młodzież udali się na część artystyczną do świeżo wyremontowanego budynku szkoły.

Film poświęcony Błogosławionemu wprowadził wszystkich w klimat jakże trudnych dla Polski lat sytemu totalitarnego. Utwory poetyckie stworzyły natomiast atmosferę zadumy i nostalgii. Piękna muzyka i śpiew towarzyszące obchodom, podkreśliły rangę wydarzenia. Wszystkie te elementy stworzyły iście magiczną chwilę, co zgodnie podkreślali zebrani w sali reprezentacyjnej Szkoły Filialnej w Stasikówce.

Pani Anita Żegleń -Wójt Gminy Poronin, Zastępca Wójta - Pan Maciej Dziubas, przedstawiciele radnych i pracownicy gminy, Sołtys Stasikówki - Pan Stanisław Pawlikowski, była Sołtys - Pani Maria Kalata, wieloletnia Dyrektor Szkoły - Pani Janina Łukaszczyk, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Murzasichlu - Pani Monika Tomaszewska, Pani Bogusława Tyrała – Zastępca Dyrektora Szkoły w Murzasichlu, byli pracownicy placówki – Państwo Maria i Andrzej Tatar, reprezentant lokalnej OSP - Pan Wojciech Pawlikowski to osoby, które zaszczyciły nas swoją obecnością, uświetniając wydarzenie, za co serdecznie dziękujemy.

Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców uczniów Szkoły Filialnej, którzy we współpracy z Radą Rodziców szkoły macierzystej w Murzasichlu zorganizowali wspaniały poczęstunek.