Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu pt. "Witchcraft and Wizardry Week" inspirowanym słynną serią książek i filmów o młodym czarodzieju, Harrym Potterze.

Pod czujnym okiem pani Karoliny Pawlikowskiej oraz pani Hanny Zawiałów nasi podopieczni ze Szkoły w Murzasichlu, Stasikówce i Małem Cichem mieli okazję wziąć udział w cyklu tematycznych lekcji: zaklęcia, eliksiry, obrona przed czarną magią, zielarstwo oraz wróżbiarstwo.

Lekcje te były mieszanką języka obcego i treści różnych przedmiotów szkolnych w tym matematyki czy plastyki. Uczniowie mieli również okazję ćwiczyć umiejętności logicznego myślenia, jak i czytania, słuchania i mówienia w języku angielskim.

Co prawda nasze szkoły nie przerodziły się w Hogwart, uczniowie nie brali udziału w Turnieju Trójmagicznym ani nie grali w Quidditcha na przerwach, ale równie dobrze bawili się zaznajamiając się z językiem angielskim z innej perspektywy.