Dzień Życzliwości, przypadający na 21 listopada, zainspirował nas do tego, aby okazywać sobie życzliwość i przekazywać „dobre słowo”, które jak wiemy ma wielką moc - każdego dnia. W związku z tym na świetlicy szkolnej w Murzasichlu zrobiliśmy ŚWIETLICOWĄ SKRZYNKĘ MIŁYCH ŻYCZEŃ I POZDROWIEŃ NA KAŻDY DZIEŃ, gdzie dzieci codziennie mogą pisać „liściki” z miłymi słowami zarówno do kolegów i koleżanek, jak również do nauczycieli. Każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, bo jak często powtarzamy na świetlicy „Życzliwość otwiera wszystkie drzwi i serca”. Skrzynka działa od kilku dni i cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci, dając im tym samym dużo radości.

Życzliwym bądź dla innych
Serce swe innym okaż
Bądź dobry i cierpliwy
Pokaż, że Ty też kochasz
Życzliwość to cecha wspaniała
Przytulaj, pocieszaj we łzach
Daj z siebie człowieka innym
Śmiej się, śpiewaj i baw
Życzliwym bądź dla siebie
Nie oceniaj surowo
Wróci dobro do ciebie
Życzliwość odbierzesz z nagrodą